Szkolne Koło Strzeleckie i Mundurowe

Szkolne Koło Strzeleckie i Mundurowe działa w ZSTE od 1.09.1989 r. Założycielem, opiekunem i trenerem koła jest nauczyciel przysposobienia obronnego Andrzej Kruczek. Posiada on uprawnienia instruktora sportów obronnych strzelectwa sportowego LOK oraz legitymację "osoby dopuszczonej do posiadania broni" palnej.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 2 godziny. We czwartki prowadzone są treningi w strzelaniu z broni pneumatycznej. Odbywają się one na strzelnicy szkolnej lub na strzelnicy I LO w Myślenicach na ul.Jagiellońskiej 8. W soboty odbywają się treningi w strzelaniu z broni kulowej na strzelnicy miejskiej na Zarabiu na ul. Zdrojowej 9a. Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie zajmowali czołowe lokaty na szczeblu powiatu i województwa. Trzykrotnie reprezentowali wojwództwo małopolskie na zawodach centralnych.

Osiągnięcia uczniów ZSTE w latach 2000/2011


REGULAMIN TURNIEJU STRZELECKIEGO

REGULAMIN TURNIEJU STRZELECKIEGO
im. dyr. Stanisława Ziarkiewicza w strzelaniu z broni pneumatycznej z okazji 70-lecia Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach o „Puchar Dyrektora ZSTE”

Zobacz więcej...

Brązowy „pojedynek”

17 czerwca br. na obiektach Ligi Obrony Kraju w Bochni-Pogwizdowie odbyły się Wojewódzkie Zawody w Krosie Strzeleckim dla Młodzieży. Konkurencja obejmowała bieg przełajowy, rzut granatem ćwiczebnym na odległość  i strzelanie do tarcz biathlonowych z broni kulowej bocznego zapłonu (kbks) oraz „pojedynek strzelecki”(strzelanie do opadających krążków drużyny przeciwnej). W zawodach brało udział 12 trzyosobowych zespołów reprezentujących Organizacje Powiatowe Ligi Obrony Kraju z województwa małopolskiego.

Zobacz więcej...

10 STRZAŁÓW KU CHWALE OJCZYZNY

W dniu 15.08.2014r. na strzelnicy Ligi Obrony Kraju przy ul. Makowskiej w Suchej Beskidzkiej odbyły się zawody pod hasłem „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”, które nawiązywały do przedwojennych zawodów o tej samej nazwie, organizowanych od 1932 roku przez Związek Strzelecki.

Zobacz więcej...

Osiągnięcia uczniów ZSTE w latach 2000/2011

Wojewódzkie Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju w Letnich Sportach Obronnych:

2011 rok

I miejsce w klasyfikacji chłopców,
II miejsce drużynowo w Pojedynku Strzeleckim chłopców (Marek Madej, Tomasz Osielczak, Sławomir Kołodziej),
I miejsce drużynowo w Pojedynku Strzeleckim dziewcząt,
III miejsce w klasyfikacji dziewcząt (Aleksandra Sraga),
II miejsce w klasyfikacji generalneralnej.

Zobacz więcej...