Wydarzenia

ZSTE w Myślenicach dołączył do obchodów Światowego Dnia Ziemi!

Wprawdzie z pewnym opóźnieniem (okoliczności pandemii, zdalne nauczanie, organizacja egzaminów maturalnych oraz wreszcie niekorzystne warunki pogodowe) udało nam się dołączyć do akcji sadzenia drzewa w najbliższej okolicy.

Po wspólnych ustaleniach, co do gatunku drzewa oraz miejsca jego posadzenia, wyznaczyliśmy dzień 21 maja 2021 roku, godz.11:00 na doniosły moment posadzenia Magnolii denudata przed budynkiem szkoły. Tym samym odpowiedzieliśmy na wyzwanie Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach i wpisaliśmy się na listę szkół, którym ochrona środowiska na naszej planecie Ziemi leży na sercu. W tym wydarzeniu o wymiarze ekologicznym uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSTE w Myślenicach na czele z przewodniczącą Magdaleną Deptą, Pan Dyrektor – Piotr Pułka oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego – Pani Agata Grocholska – Malisz.

Pomysł sadzenia drzewa bardzo spodobał się naszej społeczności szkolnej i mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy tę tradycję kontynuować.

Pozdrawiamy Wszystkich Miłośników Przyrody i zatroskanych o ochronę środowiska na naszej planecie z okolicznych szkół i nie tylko!

Samorząd Uczniowski przy ZSTE w Myślenicach

 

DSCN4404

Sadzenie drzewa przy ZSTE w Myslenicach

 

DSCN4408

Sadzenie drzewa przy ZSTE w Myslenicach

Zobacz więcej...

Wirtualna Noc Powtórkowa z Geografii

Wydarzenie kierowane do maturzystów Organizatorem jest Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 

Jest to intensywna powtórka materiału przed egzaminami maturalnymi. 

Materiały powtórkowe z geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej będą dostępne online przez ponad miesiąc. 

Udział jest bezpłatny!

Materiały będą dostępne od 1 kwietnia do 12 maja 2021 r.

Udział w WNPzG wymaga zarejestrowania się na platformie zdalnego nauczania Uniwersytetu Jagiellońskiego – Open UJ. 
Po zalogowaniu się konieczne jest zaakceptowanie regulaminu i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez tego udział w WNPzG nie będzie możliwy.

Link do platformy Open UJ:

https://open.uj.edu.pl/enrol/index.php?id=268

Po wejściu na stronę internetową trzeba kliknąć „Kontynuuj”, a następnie „Utwórz nowe konto!” Uwaga - maile z linkiem potwierdzającym rejestrację mogą być umieszczane w folderze ze spamem, zamiast w tym z mailami odebranymi.

 Link do wydarzenia na Fb:

https://www.facebook.com/events/868199367355394

Zapraszają nauczyciele geografii mgr Małgorzata Czop & mgr Tomasz Fijał

Zobacz więcej...